Tüy Azaltıcı Krem

Tüy Azaltıcı Krem

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için birçok çözüm aranmaktadır. Bunlar arasında sıcak ağda, soğuk ağda, eldiven, elektrikli epilasyon, tıraş bıçağı, lazerli epilasyon, tüy azaltıcı krem ve daha birçok seçenek vardır. Ağda ve ağda çeşitleri, epilasyonlar tüy azalmasına neden olmaz. Aksine yanlış seçimler tüy artmasına neden olabilmektedir. Ama tüy azaltıcı krem kullanıldıktan sonra tüylerinizde hızlı bir azalma ve incelme olacağı görülmektedir. Hem kokusu hem de geliştirilmiş birçok çeşidi bulunmaktadır.

Tüy azaltıcı kremler bitkisel içeriklidir. Hem bayanlar hem erkekler kullanabilmektedir. İstenmeyen tüylerin beslenmelerini engeller. Hücrenin bölünmesini yavaşlatmaktadır. Daha sonra ise azalır, incelir ve uzun kullanımdan sonra geç çıkar ve en son olarak komple köküyle birlikte yok olmaktadır. Ağrısı ya da acısı yoktur. Epilasyona göre çok daha etkili bir yöntem olup, epilasyonun alamadığı tüylerde bile etkili olmaktadır. Kullanımdan sonra yıkanmasına veya temizlenmesine gerek yoktur. Tüylerin kökünden tercih edilen yönteme göre alınmasından sonra uygulanan bu yöntemde alınamayan yerlerde tüylerin seyrekleşmesi uzun bir zaman almaktadır. Özellikle erkeklerde ense ve sırtlarda kullanılmaktadır. Erkekler tüyleri kökünden almadıkları için geç sonuç alınmaktadır.

Teninizin nasıl olduğunun bir önemi bulunmamaktadır. Cildinizin yağlı, normal ya da kuru olduğu fark etmemektedir. Cildi hassas olan kişiler üzerinde bir tahrişe neden olmamaktadır. Daha güzel, parlak bir görünüme sahip olmasına neden olur. Yüz bölgesinde kullanılacak olan kremlerde yıkanması gerekmektedir. Kesin sonuç için sürekli kullanılması gerekir. Tüy azaltıcı kremlerin hamileler ve çocuklar tarafından kullanılmaması gerekmektedir. Kullanma talimatı reaksiyona neden olmaması için önlem amaçlı mutlaka okunmalıdır. Bu kremlerin tercih edilmesinin sebeplerinden bir tanesi dışarı çıkmanıza gerek kalmadan evde kendiniz uygulayabilecek olmanızdır. Yan etkisi görülmemiştir. Tüy dökücü kremler azaltma özelliğine sahip değildir. Karıştırılmaması gerekir.

Bir önceki yazımızda Tüy Dökücü Toz hakkında gerekli açıklamalara yer verilmiştir.

cizgi
cizgi