Tüy Dökücü Aletler

Tüy Dökücü AletlerTüy Dökücü Aletler

İstenmeyen ve rahatsız olduğunuz tüylerden kurtulmanız için birçok seçeneğiniz vardır. Size en uygun olan tüy dökücü aleti seçmeniz her zaman hem sağlığınız hem de rahatlığınız için en iyi olacaktır. Tüy dökücü aletler cımbız, soğuk ağda, sıcak ağda, tıraş bıçağı, evde yapılıp kullanılan ya da alınabilen ağda, elektrikli epilasyon aleti, lazerli epilasyon ve iğneli epilasyon başlıca kullanılanlardır.

Cımbız; ağdanın alamadığı, tüylerin ağdadan sonra kalanları ya da yeni çıkmaya başlayan tüylerden kurtulmanız için en uygun aletlerden biridir. Genel olarak kaş ve bıyık alımında kullanılır. Tıraş bıçağı; bayanların özellikle acil durumlarda kullandığı bir alettir. 2-3 gün içerisinde çıkmaktadır. Soğuk ağda; el ustalığı olan bir anda çekilmesi gereken bir ağda türüdür. Damar problemi olan kişilerin kullandığı en uygun yöntemdir. Sıcak ağda; en çok kullanılan ve sıcaklık gözenekleri açtığından tüylerin kökten çıkmasını sağlar. Su içerisinde, ısıtıcıda eriterek kullanılabilir. Günlük yaşamınızda hazırladığınız ağda sıcak ağda gibi tüyleri kökünden alır. Çıkan tüyler yumuşak çıkar. Yaklaşık 2,5-3 hafta çıkmamaktadır. Elektrikli epilasyon aleti cımbız gibidir. En küçük tüyleri bile kökünden alabilmektedir. İğneli epilasyon; kesin çözümler için kullanılmaktadır. Kıl köküne iğne ile girip az bir akımla verilen elektrik köklerin yapılması işlemidir. Daha sonrasında zayıflayan tüyler cımbız ile çekilip alınarak yapılır. Lazerli epilasyon; cilt zarar görmeden birkaç seansla tüylerden kurtulmanızı kalıcı olarak sağlamaktadır. Düzenli olarak seanslara gitmeniz etkili sonuç almanızı sağlar. Tüy dökücü aletler istemediğiniz tüylerden ister geçici ister kalıcı çözümlerle kurtulmanızı sağlayacaktır.

Vücudunuza zarar vermeyen, size en uygun olanı hangisi ise ona göre seçim yapmanız gerekmektedir. Tüy dökücü aletler kişisel tercihlidir. İnsanların vücut yapıları farklı olduğundan zarar vermeyecek olması sizin için önemlidir.

Bir önceki yazımızda Tüy Dökücü Ped ürünü için tanıtım yapılmıştır.

cizgi
cizgi