Tüy Dökücü Bitkiler

Tüy Dökücü BitkilerTüy dökücü bitkiler insanlık tarihi boyunca kullanılagelmiş bitkilerdendir. Günümüzde geleneksel yöntemlerin dışında uygulanan kürler ve tüy dökücü kremler ve spreylerin yanında istenmeyen tüylerden kurtulmamızda yardımcı olabilecek bitkiler bulunmaktadır.  Bu bitkiler bizler için ağda, epilasyon, jilet ve cımbızın yerine uygulama yaparak da istenilen sonuca varmak mümkün olmaktadır. Tüy dökücü kremler, spreylere ve diğer marka ürünlere fazla para vererek bütçemizi sarsmasını engellemek ve aynı sonuca ulaşabilmek için bitkilerden yararlanabiliriz. Doğal olan ve epilasyon aletlerinin yaptığı aynı işi yapmakta olan bitkiler doğal bir epilasyon yapmaktadır.

Tüy dökücü bitkiler erkeklerin de dikkatini çekeceği kesin gözükmektedir. Çünkü istenmeyen tüyler kadınların olduğu kadar erkeklerinde sorunu olmaktadır. Jiletin, ağdanın ve epilasyonun verdiği acı ve sıkıntıdan da kurtulmamıza yardımcı olacaktır. Herkesin evinde bulunabilecek, bulunmasa da rahatlıkla eczanelerden ulaşabileceğiniz kadar kolay ve doğal olan bitkileri karıştırarak bütçemize zarar vermeden gönül rahatlıkla kullanabiliriz.  Prof. Dr. Ahmet Maranki doğal birkaç tane bitkiyi karıştırarak ekonomik ve sağlıklı tüy dökme kürü önermektedir. Bu kürde sadece şunlar yeterli olmaktadır.

Malzemeler:

  • Bir tane soğan
  • Bir diş sarımsak
  • Bir tatlı kaşığı kara merhem

Hazırlanışı

Bu malzemelerden soğanı ateşte köz haline getiriyoruz. Bir taraftan da sarımsakları rendeden geçiriyoruz. Bir kabın içinde rendelenmiş sarımsağı ve kara merhemi karıştırarak uygulanacak bölgeye masaj yaparak ince bir kat sürülmektedir. Daha sonra da sürdüğümüz katın üstüne közlenmiş ve közlendikten sonra da rendelenen soğanı ısıtıp üzerine sürüyoruz. Bu kürü bir hafta boyunca her gün uygulamalısınız. Bir hafta sürekli uygulama neticesinde istenmeyen tüylerden büyük oranda etkili olduğu göreceksiniz. Doğal bitkilerden oluşan kürler hem bütçemize hem de sağlığımıza zararlı olmayan bir üründür.

Tüy dökücü bitkilerle üretilmiş olan kremleri, köpükleri artık rahatlıkla eczane ve yasal satış ofislerinden, internetten bulabiliriz.

Bir önceki makalemizde Tüy Dökücü Köpük hakkında gerekli açıklamalara yer verilmiştir.

cizgi
cizgi