Tüy Dökücü Kullanımı

Tüy Dökücü KullanımıTüy Dökücü Kullanımı

Tüy dökücü kremlerin kullanımı çok kolaydır. Tüylerden kurtulmak için kullanılan jilet, ağda ve vb. ürünlerin aksine tüy dökücü kremlerin ve tüy dökücü spreylerin kullanımı diğer seçeneklere göre çok daha avantajlıdır. Bu tüy dökücü kremleri kullanmak kadınların için başka bir avantajı da vardır o da vakit kaybetmeden tüylerden kurtulmak ve kendilerine ayırabilecek çok daha fazla zaman kalabilmesidir. Epilasyon aleti, jilet ve ağda da tüy dökücü kremlerin yaptığı işin aynısını yapmakta tüylerimizden kurtarmaktadır. Epilasyon aletinin ve jiletin kullanımından sonra tüylerin çıkış, sertliği ve çıkış süresi kişilere göre değiştiği gibi tüy dökücü kremler içinde durum aynıdır. Kremlerin kullanımına uzun süre devam ettiğimizde tüylerimizden kurtulmakla kalmadığımız, aylar geçtikçe de tüylerin azaldığı belirtilmektedir.

Uzmanlar tüy dökücü kremlerini ve yağlarının uzun süre kullanımda (bölgelere ve kişinin kıl çıkışı ve yapısına göre değişiklik gösterebilir) vücutta yer alan bölgelerde hafif tüylerde çok daha hızlı etki görüldüğünü 2 seansta fark edilir derecede farklılık olacağı belirtilmektedir. Bazı bölgelerde ise kılların sert yapısına göre 6- 7 seans sürebileceği ve uzayabileceğini unutmamak gerekmektedir. Eski zamanlardan günümüze kadar süre gelen otlardan ilham alınarak ve teknolojinin imkânlarından yararlanarak geliştirilen ürünler artık bizlerin rahatlığı için piyasalarda yerini almaktadır.

Tüy dökücü kremler bizlere acı hissi vermeden, sıkılmadan ve zamandan tasarruf ettirdiğini kadınlar bilmekteydi, ama artık erkeklerde bu tüy dökücülerin avantajlı ve pratik olduğu anlamakta ve kullanmaktadır. Kadınların kullanım oranına eşit sayıda erkeklerinde kullandığı bilinmektedir. Kullananlar kişiler bu rahatlığı elbette ki bırakmak istememektedir. Yalnız burada kişilerin dikkat edeceği bir husus vardır. Ürünleri tercih ederken sağlık bakanlığı onaylı olmasına ve mümkünse eczaneden alınmasına özen göstermek gerekmektedir. Aksi taktirde kötü sonuçlara yol açabilmektedir.

Bir önceki makalemizde Tüy Dökücü Sprey hakkında gerekli açıklamalar yapılmıştır.

cizgi
cizgi