Tüy Dökücü Toz

Tüy Dökücü TozTüy Dökücü Toz

İnsanların kurtulmak istediği tüylerinden çok basit yöntemlerle kurtulunabilir. Birçok yöntem vardır. Sıcak ağda, soğuk ağda, cımbız, epilasyon aletleri, tıraş bıçağı çoğunlukla özellikle bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Tüy dökücü tozlar bunlar arasında çoğunlukla kullanılan acısız, kolay yöntemlerden biridir.

Tüy dökücü toz bayan ve erkekler tarafından kullanılabilmektedir. Hoş kokulu parfüm içeriği bulunmaktadır. Toz ile su karışımıyla krem kıvamına getirdikten sonra hangi bölge üzerine uygulayacaksanız tüylerin üzerini kapatacak şekilde yayarak sürülür. Yaklaşık 5 dakika sonra spatula ucu yardımı ile kontrol ettikten sonra eğer tüyler kıvamına gelmişse ve yıkandığında gidebilecek durumda ise ovarak yıkanmaya başlanabilir. Kullanmadan önce kullanma talimatını bir önlem olarak okuyunuz. İlk deneme ise küçük bir bölge üzerinde deneme yapınız. Eğer cildiniz üzerinde 24 saat içerisinde farklı bir reaksiyona neden olmuyorsa kullanmaya başlayabilirsiniz. Kol, bacak, koltukaltı, bikini bölgesinde kullanılabilmektedir. Yüz, göğüs perinal ve genital bölgelerde kullanılmaması gerekir. Regl ve hamilelik dönemlerinde doktor tavsiyesi üzerine kullanılması uygundur. Kullanan kişiler tarafından herhangi bir yan etkiye rastlanmamıştır. Tüy dökücü toz kullanan bayanlar özellikle bu durumdan çok memnun kalmışlardır. Pratik bir çözüm için kullanmanız gereken en zararsız ve acısız alternatiflerden biridir.

Tüy dökücü toz acil olarak hızlı çözüm için kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Ağda uzun zaman aldığından insanların genel olarak tercihi tıraş bıçağıdır. Tıraş bıçakları tüylerin artmasına ve yanlış kullanımdan dolayı vücudunuzda kesilmelere neden olabilmektedir. Tıraş bıçağı kesiği iz bırakabilir. Ama tüy dökücü toz kullanılması hem can yakmaz hem vücudunuzda kesik olma riski yoktur.  Bu nedenle tıraş bıçağından daha çok tercih sebebi olmaktadır. Tüyleri azaltma özelliği vardır. Vücudunuzun kullandığınız bölümünde yıkadıktan sonra yumuşaklık hissi vermektedir. Kullanılan bölgede daha düzgün ve güzel bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımızda Tüy Dökücü Aletler hakkında açıklayıcı bilgilere yer verilmiştir.

cizgi
cizgi